© Jacek Bocheński
Warszawa 2009 - 2014
All rights reserved

e-mailBy odszukać konkretny tekst znajdujący się w serwisie, prosimy korzystać z menu kategorii, znajdującego się u góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.
niedziela, 26 grudnia 2010

 

zobacz  Blog III :

http://blogiii.blox.pl/htmll

 

zobacz  Blog II :

http://blogii.blox.pl/html

 

.

Szanowni Goście!

 

 

.

Witam wszystkich odwiedzających tę stronę. Nazywam się Jacek Bocheński. Widzicie, jak wyglądam. Jestem pisarzem, mam 85 lat i nie boję się komputera. Od kilkunastu lat używam laptopa do pisania książek oraz do kontaktów ze światem. Teraz postanowiłem założyć własną stronę internetową. Po co? Dokładnie jeszcze nie wiem. To się okaże w praktyce.

 

Z Internetu korzysta coraz więcej ludzi jako z wygodnego narzędzia informacji, choć najczęściej chyba źródła rozrywki. Niektórym służy też Internet za najprostszy i czasem jedyny sposób publicznego wyrażania opinii. Ja na tej stronie będę gromadził, na ogół zresztą wytwarzane nie przeze mnie, informacje o mnie, o moich publikacjach i życiu, póki ono trwa i pozwala mi zrobić w zapisie elektronicznym to, co dawniej nazywano porządkowaniem papierów osobistych. Ale będę też wyrażał opinie o sprawach publicznych, bieżących, może zacznę pisać blog.

 

Istnieją pewne uprzedzenia co do rzekomo nieodłącznych cech „pisania na komputerze” czy „pisania w sieci”. Ma ono z natury rzeczy być pośpieszne i niestaranne, pełne błędów. Ale za to spontaniczne i szczere. Zdaniem innych, wprost przeciwnie: jest właśnie skazane na sztuczność, mechaniczność i bezduszność, na coś w rodzaju działań robota. Albo znów musi być nieodpowiedzialne i głupie. Albo skrótowe, powierzchowne, pobieżne. Według mnie, wszystko to rzeczywiście może być takie i jeszcze inne, jednak wcale nie musi. Bo przecież w samym komputerze i w sieci nie tkwi żadna techniczna ani elektroniczna konieczność niedbalstwa, szczerości, bezduszności, pośpiechu, wulgarności, głupoty czy mądrości. Jakość pisania zależy od piszącego człowieka.

 

Ja w każdym razie będę na tej stronie pisał po swojemu.

 

To tyle na dzień dobry.

 

 

20:35, jacekbochenski , STRONA GŁÓWNA
Link Komentarze (2) »