© Jacek Bocheński
Warszawa 2009 - 2014
All rights reserved

e-mailBy odszukać konkretny tekst znajdujący się w serwisie, prosimy korzystać z menu kategorii, znajdującego się u góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.
niedziela, 26 grudnia 2010

 

zobacz  Blog III :

http://blogiii.blox.pl/htmll

 

zobacz  Blog II :

http://blogii.blox.pl/html

 

.

Szanowni Goście!

 

 

.

Witam wszystkich odwiedzających tę stronę. Nazywam się Jacek Bocheński. Widzicie, jak wyglądam. Jestem pisarzem, mam 85 lat i nie boję się komputera. Od kilkunastu lat używam laptopa do pisania książek oraz do kontaktów ze światem. Teraz postanowiłem założyć własną stronę internetową. Po co? Dokładnie jeszcze nie wiem. To się okaże w praktyce.

 

Z Internetu korzysta coraz więcej ludzi jako z wygodnego narzędzia informacji, choć najczęściej chyba źródła rozrywki. Niektórym służy też Internet za najprostszy i czasem jedyny sposób publicznego wyrażania opinii. Ja na tej stronie będę gromadził, na ogół zresztą wytwarzane nie przeze mnie, informacje o mnie, o moich publikacjach i życiu, póki ono trwa i pozwala mi zrobić w zapisie elektronicznym to, co dawniej nazywano porządkowaniem papierów osobistych. Ale będę też wyrażał opinie o sprawach publicznych, bieżących, może zacznę pisać blog.

 

Istnieją pewne uprzedzenia co do rzekomo nieodłącznych cech „pisania na komputerze” czy „pisania w sieci”. Ma ono z natury rzeczy być pośpieszne i niestaranne, pełne błędów. Ale za to spontaniczne i szczere. Zdaniem innych, wprost przeciwnie: jest właśnie skazane na sztuczność, mechaniczność i bezduszność, na coś w rodzaju działań robota. Albo znów musi być nieodpowiedzialne i głupie. Albo skrótowe, powierzchowne, pobieżne. Według mnie, wszystko to rzeczywiście może być takie i jeszcze inne, jednak wcale nie musi. Bo przecież w samym komputerze i w sieci nie tkwi żadna techniczna ani elektroniczna konieczność niedbalstwa, szczerości, bezduszności, pośpiechu, wulgarności, głupoty czy mądrości. Jakość pisania zależy od piszącego człowieka.

 

Ja w każdym razie będę na tej stronie pisał po swojemu.

 

To tyle na dzień dobry.

 

 

20:35, jacekbochenski , STRONA GŁÓWNA
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 marca 2009
Z najnowszych publikacji na stronie:

* Październik 2011 r. - Nowa książka Jacka Bocheńskiego - Dział: KSIĄŻKI: Wtedy (Zobacz więcej...)

* Październik 2010 r. - Nowa książka Jacka Bocheńskiego - Dział: KSIĄŻKI: Antyk po antyku (Zobacz więcej...)

* Luty 2010 r. - Wznowienie książki "Stan po zapaści" - Dział: "KSIĄŻKI: stan po zapaści" (Zobacz więcej...)

* "Tyberiusz all inclusive – wycieczka z Jackiem Bocheńskim" (Katarzyna Marciniak o książce "Tyberiusz Cezar": "Meander", nr 62 / grudzień 2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Zobacz więcej...)

* Nad grobem Marka Edelmana (Cmentarz Żydowski, Warszawa, 9 października 2009 r.) - Dział: "Inne teksty" (Zobacz więcej...)

* Rozmowa z Zuzanną Grębecką i recenzja Arkadiusza Morawca ("Nowe Książki", nr 8 / sierpień 2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Zobacz więcej...)

* "Kto chce być bogiem?" (Anna Nasiłowska o książce "Tyberiusz Cezar": "Gazeta Wyborcza", 14.07.2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Część I   Część II)

* "Cenzura torpeduje wątek polski" (Joanna Szczęsna o książce "Krwawe specjały włoskie": "Gazeta Wyborcza", 15.06.2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Krwawe specjały włoskie" (Część I   Część II)

Archiwalny list Jana Brzechwy (1900-1966) do Jacka Bocheńskiego z listopada 1961 r., w którym zawiadamia Jacka Bocheńskiego, że zgłosił książkę "Boski Juliusz" do nagrody pisma "Nowa Kultura" (Warszawa, 14. 11. 1961 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Boski Juliusz" (Zobacz więcej...)

 Artur Międzyrzecki, Anna Kamieńska, Stanisław Grochowiak, Jarosław Iwaszkiewicz, Ernest Bryll, Alicja Lisiecka i Leszek Szaruga o książce Jacka Bocheńskiego "Boski Juliusz" (teksty archiwalne po ukazaniu się I wydania książki) - Dział: "KSIĄŻKI: Boski Juliusz" (Zobacz więcej...)

Stanisław Barańczak i Helena Zaworska o książce Jacka Bocheńskiego "Nazo poeta" (teksty archiwalne po ukazaniu się I wydania książki) - Dział: "KSIĄŻKI: Nazo poeta" (Zobacz więcej...)

UWAGA! Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie znajdują się w konkretnych kategoriach, widocznych u góry strony w menu. Powyżej wymienione są jedynie najnowsze, wybrane propozycje z poszczególnych działów.

11:16, jacekbochenski , STRONA GŁÓWNA
Link Komentarze (5) »