© Jacek Bocheński
Warszawa 2009 - 2014
All rights reserved

e-mailBy odszukać konkretny tekst znajdujący się w serwisie, prosimy korzystać z menu kategorii, znajdującego się u góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.
Blog > Komentarze do wpisu
Prezentacja "Antyku po antyku" w Warszawie (9 listopada 2010 r.)

.


.
W szczelnie wypełnionej publicznością kawiarni warszawskiej "Antrakt" (Pl. Piłsudskiego 9, na zapleczu Teatru Wielkiego) odbyło się spotkanie poświęcone najnowszej książce Jacka Bocheńskiego "Antyk po antyku".

Rozmowę z autorem przeprowadziła Katarzyna Marciniak z Instytutu Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka łącząca kompetencje w zakresie historii literatury i filologii klasycznej, autorka m.in. książki o Cyceronie jako tłumaczu z języka greckiego, a ostatnio "Mitologii greckiej i rzymskiej" wydanej przez PWN. Twórczością Jacka Bocheńskiego interesuje się od dawna, opublikowała m.in. obszerny wywiad z pisarzem w „Gazecie Wyborczej” [zobacz więcej...]  i recenzję-esej o "Tyberiuszu Cezarze" w "Meandrze" [zobacz więcej: cz. 1  2  3 ].

Fragmenty "Antyku po antyku" przeczytał zgromadzonym aktor Andrzej Ferenc.

Po programie autor, zgodnie ze zwyczajem, podpisywał książkę i rozmawiał przy stoliku z podchodzącymi osobami.

.

Autor z czytelniczkami na spotkaniu

Katarzyna Marciniak


Aktor Andrzej Ferenc czyta przed publicznością fragment książki 

.

 Czytelniczka z „Antykiem po antyku”

.

Wśród publiczności był m.in. Michał Głowiński (z prawej)

.

Autor i Katarzyna Marciniak

.

Warszawa, Café Antrakt, 9 listopada 2010 r.

© Fot. Mariusz Kubik

niedziela, 26 grudnia 2010, jacekbochenski

Polecane wpisy