© Jacek Bocheński
Warszawa 2009 - 2014
All rights reserved

e-mailBy odszukać konkretny tekst znajdujący się w serwisie, prosimy korzystać z menu kategorii, znajdującego się u góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.
Blog > Komentarze do wpisu
List Jana Brzechwy, w którym zawiadamia Jacka Bocheńskiego, że zgłosił "Boskiego Juliusza" do nagrody "Nowej Kultury" (1961)

Fot. Archiwum Jacka Bocheńskiego

*   *   *

wtorek, 14 lipca 2009, jacekbochenski

Polecane wpisy

  • Anna Kamieńska - "Poetyka ironii" (1)

    „Tygodnik Kulturalny” (Warszawa) Nr 50 (236) / 10.12.1961 r. Ukazała się znakomita książka. Nie zdarza się to codziennie. Jest to zresztą wynik wiel

  • Anna Kamieńska - "Poetyka ironii" (2)

    „Boski Juliusz” jest książką napisaną w poetyce ironii i w poetyce mowy wewnętrznej, wewnętrznego monologu. To ostatnie jest przecież zdobyczą najzu

  • Boski Cezar

    „Trybuna Opolska” Nr 298 / 16-17.12.1961 r. Przeciętny czytelnik, który spojrzy na tytuł nowej książki Jacka Bocheńskiego, może sobie od razu pomyśl

Komentarze
Gość: bemazan123, *.dynamic.chello.pl
2013/03/24 15:35:07
Uwielbiam Jana Brzechwę! za jego "Króla Jelonka", za wszystkie genialne wiersze i wierszyki, za cudne felietony w "Brzechwie dla dorosłych", za język, za dowcip, za przemyt krytyki tego co krytykować należy zawsze; głupota, zawiść, chory apetyt na władzę, i tegoż przejedzenia skutki...za poezję, za niezwykłą zwyczajność wszystkich literackich postaci Pana Jana.
A ten list...sami Państwo widzicie; akuratność słów, wyważony styl w stosunku do władz "Nowej Kultury", kimkolwiek oni nie byli... i ciepły, serdeczny ukłon w stronę autora "Boskiego Juliusza".

Strasznie się cieszę, że powstają takie strony jak ta, Pana Bocheńskiego!
Cieszę się, mimo iż komputer nie jest i nie będzie raczej moim 'przyjacielem', że korzystamy z niego w taki twórczy sposób, że późny wiek, mimo wybitnie niekomputerowych wspomnień i doświadczeń, chce korzystać z udogodnień współczesności, nie boi się i być może ma z tego sporo frajdy... :-)
GRATULUJĘ Panu Bocheńskiemu z całego serca i życzę wielu dobrych i lepszych chwil z klawiaturą i ekranem.

Chciałabym napisać coś więcej i trafniej, ale rzadko korzystam z tzw. 'komentarzy',
toteż czuję się trochę nieswojo...

Pozdrawiam serdecznie!
Beata