© Jacek Bocheński
Warszawa 2009 - 2014
All rights reserved

e-mailBy odszukać konkretny tekst znajdujący się w serwisie, prosimy korzystać z menu kategorii, znajdującego się u góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.
Blog > Komentarze do wpisu
Z najnowszych publikacji na stronie:

* Październik 2011 r. - Nowa książka Jacka Bocheńskiego - Dział: KSIĄŻKI: Wtedy (Zobacz więcej...)

* Październik 2010 r. - Nowa książka Jacka Bocheńskiego - Dział: KSIĄŻKI: Antyk po antyku (Zobacz więcej...)

* Luty 2010 r. - Wznowienie książki "Stan po zapaści" - Dział: "KSIĄŻKI: stan po zapaści" (Zobacz więcej...)

* "Tyberiusz all inclusive – wycieczka z Jackiem Bocheńskim" (Katarzyna Marciniak o książce "Tyberiusz Cezar": "Meander", nr 62 / grudzień 2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Zobacz więcej...)

* Nad grobem Marka Edelmana (Cmentarz Żydowski, Warszawa, 9 października 2009 r.) - Dział: "Inne teksty" (Zobacz więcej...)

* Rozmowa z Zuzanną Grębecką i recenzja Arkadiusza Morawca ("Nowe Książki", nr 8 / sierpień 2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Zobacz więcej...)

* "Kto chce być bogiem?" (Anna Nasiłowska o książce "Tyberiusz Cezar": "Gazeta Wyborcza", 14.07.2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Tyberiusz Cezar" (Część I   Część II)

* "Cenzura torpeduje wątek polski" (Joanna Szczęsna o książce "Krwawe specjały włoskie": "Gazeta Wyborcza", 15.06.2009 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Krwawe specjały włoskie" (Część I   Część II)

Archiwalny list Jana Brzechwy (1900-1966) do Jacka Bocheńskiego z listopada 1961 r., w którym zawiadamia Jacka Bocheńskiego, że zgłosił książkę "Boski Juliusz" do nagrody pisma "Nowa Kultura" (Warszawa, 14. 11. 1961 r.) - Dział: "KSIĄŻKI: Boski Juliusz" (Zobacz więcej...)

 Artur Międzyrzecki, Anna Kamieńska, Stanisław Grochowiak, Jarosław Iwaszkiewicz, Ernest Bryll, Alicja Lisiecka i Leszek Szaruga o książce Jacka Bocheńskiego "Boski Juliusz" (teksty archiwalne po ukazaniu się I wydania książki) - Dział: "KSIĄŻKI: Boski Juliusz" (Zobacz więcej...)

Stanisław Barańczak i Helena Zaworska o książce Jacka Bocheńskiego "Nazo poeta" (teksty archiwalne po ukazaniu się I wydania książki) - Dział: "KSIĄŻKI: Nazo poeta" (Zobacz więcej...)

UWAGA! Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie znajdują się w konkretnych kategoriach, widocznych u góry strony w menu. Powyżej wymienione są jedynie najnowsze, wybrane propozycje z poszczególnych działów.

piątek, 06 marca 2009, jacekbochenski

Polecane wpisy

  • DEGO DEGO

    Konstancin. Mój osobisty real. Poszedłem na targ po owoce, bo tam podobno w dzień  targowy rolnicy przywożą świeże prosto ze swoich sadów. Minąłem eleganck

  • AKTUALNOŚCI: wrzesień 2015 r.

    Prawo do kultury Z inicjatywy Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odbyła się 24 września w Sejmie debata publiczna "Prawo do kultury". Zaproszony gość,

  • AKTUALNOŚCI: sierpień 2015 r.

    21 sierpniaJacek Bocheńskiwystąpił na antenie Radia TOK FM wraz z Haliną Bortnowską, profesorem Michałem Kleiberemn i prowadzącym audycję Stefanem Bratkowskik j

Komentarze
2009/03/06 11:37:54
Witam :)
"Może zacznę pisać blog?" - chyba to już się stało, w końcu to blogowy serwis, choć wszystko zależy od treści
Że "Jakość pisania zależy od piszącego człowieka" to całkowicie się z tym zgadzam i zabieram się do czytania.
pozdrawiam
-
2009/03/06 12:11:33
Witam! Zgadzam się z Panem całkowicie, chociaż zdarza mi się o tym zapominać. Jakość nie tylko zależy od piszącego, ale i świadczy o nim, dlatego tez zamierzam się w tym względzie poprawić.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota
-
2009/03/14 11:38:11
Szanowny Panie,
zastanawia się Pan po co założył Pan stronę... Ja myślę, że między innymi po to, żebym ja mogła znaleźć... Otóż wspomina Pan swojego wuja z Lublina Bohdana Kelles-Krauzego. Jestem historykiem sztuki i aktualnie piszę o nim pracę doktorską. Właściwie mam już niemal komplet materiałów, ale do tej pory nie miałam kontaktu z nikim z rodziny Janiny, czyli jego żony. Przepraszam, że piszę tak skrótowo, ale na otwartym blogu nie będę się na ten temat rozpisywać. Jeżeli to możliwe, bardzo proszę o kontakt: elamazur@kul.lublin.pl (próbowałam skorzystać z opcji e-mail, ale nie mogłam jej uruchomić, dlatego dopisuję się do komentarzy). Łączę serdeczne pozdrowienia. Elżbieta Błotnicka-Mazur
-
2009/04/17 21:26:41
Szanowny Panie Jacku, osobiście bardzo się cieszę, że przyłączył się Pan do blogowej społeczności i z pewnością będę na pańską stronę zaglądać. Napisałam pracę licencjacką, której treść stanowiła analiza i interpretacja "Boskiego Juliusza", obroniłam na 5, dlatego już zawsze będzie mi się Pan miło kojarzył, zwłaszcza jako Pisarz. Serdeczności.
-
2009/04/18 12:03:40
Przyłączam się do grona Pańskich internetowych czytelników, gratulując równocześnie wigoru i ciągłej ciekawości świata. Przecież to wiecznie żywy duch motywuje nas do działania a sprawność intelektualna bardzo często wiąże się z fizyczną. Mój 84 letni ojciec nadal pracuje zawodowo dzieląc się swoim olbrzymim doświadczeniem lekarskim z kolejnymi pokoleniami uczniów. Czekam na kolejne wpisy